Menüü

Otsi

Icosagen jagas tudengitele näpunäiteid ja stipendiume

Icosagen innustas koostöös Bioteaduste Üliõpilaste Seltsiga tudengeid teadustööga tegelema, jagades nii praktilisi näpunäiteid kui ka rahalisi preemiaid tubli töö eest.

Esmaspäeval, 23. mail harjutasid Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi (TÜMRi) tudengid Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi (BÜS) korraldatud sündmusel lõputööde kaitsmist. Kuulama olid oodatud kõik huvilised tudengid.

„Icosagenil oli suur rõõm näha särasilmseid noori ja innustada neid teaduse põnevaid saladusi avastama,” rääkis pärast sündmust Icosageni turundusjuht Karl Mumm. „Kõlanud ettekanded olid kõrgel tasemel, olgugi et lõputööd ei ole veel päris valmis ja kaitsmiseni on aega veel pea poolteist nädalat.” Proovikaitsmise järgselt jagasid üliõpilastele näpunäiteid ka TÜ tehnoloogiainstituudi molekulaarse taimefüsioloogia kaasprofessor Hanna Hõrak ning TÜMRi molekulaarbioloogia teadur ja programmijuht Margus Leppik. Kokku hinnati kümmet põnevat ettekannet. Oma esinemise kogemusi jagasid noortega TÜMRI doktorant Ermo Leuska ja Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna doktorant Kaisa Põhako.

Lisaks nõuannetele, kuidas oma ettekannet paremaks muuta, toetas Icosagen noori ka kolme stipendiumiga. Icosageni lemmikuks oli Linda Sootaki töö suu mikrobioomi seosest jämesoolevähiga, mille autor teenis 300 euro suuruse stipendiumi. Ilona Tamm, kes esitles mulla- ja õhuniiskuse muutuste mõju arukase (Petula bendula Roth) lehtede veepotentsiaali päevasele dünaamikale, ja Iris Vaask, kes uuris PCR-meetodil Saccharomyces cerevisiae rho- mutantide hüpersupressiivsuse pärandumist, said kumbki sada eurot. Sündmuse toimumisele pani sponsorina õla alla ka TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituut.  

Täname Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi südamest selle toreda ja kasuliku sündmuse korraldamise eest, soovime noortele palju edu teadustöö kaitsmisel ja loodame, et tulevastelt aastatel on osalejaid üha rohkem.

Shopping Cart