Icosagen kogub kliinilisi proove

Toodetud on koroonaviiruse valgud ja testide arendamiseks alustati kliiniliste proovide kogumist.

SARS-CoV-2 koroonaviirusest paranenud vabatahtlikke kutsutakse doonoriks, et arendada SARS-CoV-2 seroloogilisi teste ja viirusvastaseid ravimolekule!

Haiguse läbipõdemisel genereerib keha haigusega võitlemiseks antikehad. Need antikehad annavad tihti kehale immuunsuse ka järgmiste nakatumiste vastu teatud perioodiks. Paranenud isikute verest on võimalik määrata neid antikehasid ning saada infot möödunud haigusest ja ka võimalikust immuunsusest. Selleks, et saada usaldusväärseid diagnostilisi teste on tarvis neid valideerida piisava hulga kliiniliste proovidega. Selleks, et saada võimalikult kiiresti test valideeritud palume paranenud isikute abi vere ja nina-kurgu kaape näol. Ka on võimalik eraldada verest neid rakke, mis toodavad haiguse vastaseid antikehasid ja sealt antikeha geeni eraldamisega hakata ka labori tingimustes tootma neid samu antikehasid, mis on juba paranenud inimese kehas aidanud kaasa paranemisele. Võib-olla just Teie verest õnnestuks meil eraldada antikehade geenid, mis sobivad COVID-19 raviks.

Icosagen alustab koostöös Tartu Ülikooli, SA TÜ Kliinikumi, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH), SYNLAB Eesti ja Qvalitas Arstikeskusega koroonaviiruse immunoloogiliste seroloogiliste testide väljatöötamist, millega on võimalik määrata viirust põdenud ning potentsiaalselt viirusega kokkupuudet omanud isikute (sealhulgas eesliinitöötajate) COVID-19 immuunsust. Uuring on kaheetapiline: esimeses etapis kogutakse positiivse RNA diagnoosiga ja haigusest paranenud patsientide proove ja järgmises etapis tervishoiutöötajate kliinilisi proove. Verd kasutatakse viirusnakkust diagnoosivate testide arendamiseks ja kliiniliseks valideerimiseks. Lisaks sellele isoleeritakse B lümfotsüütidest SARS-CoV2 vastased potentsiaalse raviomadusega antikehade geenid, eesmärgiga arendada viirusvastaseid bioloogilisi ravimeid. Doonorite abi kiirendaks seroloogiliste ELISA testide Eesti turule jõudmist oluliselt ja võimaldaks meil kiiremini väljuda pandeemiast ning naasta tavapärase elu juurde. Tartu Ülikooli eetikakomitee kooskõlastusel kogutakse SARS-CoV-2 viirusega diagnoositud ja terveks tunnistatud patsientide proove. Käesolevaks uurimistööks palub Icosagen viirusest paranenud vabatahtlikke annetama kuni 34 ml veeniverd ja nina-neelu kaabet. Proove kogutakse Tallinnas ja Tartus. Aja broneerimiseks palume võtta ühendust tööpäeviti 9.00-16.00:

Qvalitas Arstikeskus

NUMBER: +372 5887 4933

EMAIL: kliinilineuuring@qvalitas.ee

 

Täpsem info uuringu kohta ning konsultatsioon:

Dr Anu Planken

NUMBER: +372 737 7078

EMAIL: anu.planken@icosagen.ee